Kompaktní bezdrátově připojené tiskárny pro profesionální tisk na cestách

Praha, Česká republika - Společnost Canon Europe uvede na trh dvě výkonné, přenosné a odolné tiskárny Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s baterií, které se vedle mimořádně kvalitního tisku vyznačují jednoduchostí obsluhy. Oba kompaktní modely komunikují bezdrátově přes Wi-Fi v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a lze je ovládat i z chytrého telefonu.

 

Tiskárna Canon PIXMA TR150 nabízí vysoký komfort ovládání a kvalitu tisku. Je vybavená monochromatickým displejem typu OLED o úhlopříčce 1,44 palce, napájí se a dobíjí přes USB a lze do ní nahrát vlastní předlohy dokumentů. Je to ideální pomocník pro firemní použití v terénu. Výkonnější baterie a vyšší počet vytištěných stran umožňují snadno dosáhnout profesionálních výsledků kdykoli a kdekoli.

Cestujte nalehko s přenosnou tiskárnou

Tiskárna Canon PIXMA TR150 s baterií je snadno přenosná a odolná a dává mobilním pracovníkům svobodu pracovat plnohodnotně i na cestách. U tohoto vynikajícího společníka pro práci mimo kancelář uživatelé nepochybně ocení rychlé a snadné dobíjení buď pomocí síťového adaptéru, nebo dodávaného kabelu typu USB-C připojeného do kompatibilní automobilové nabíječky, power banky nebo notebooku.

Uhlazené, avšak robustní provedení odolné proti poškrábání je praktické na cesty. Všechny konektory jsou umístěné na jedné straně kvůli jednoduššímu vedení kabelů a vestavěný úchyt pro fyzický zámek[1] dává uživatelům možnost chránit zařízení proti nenechavcům na dočasném stanovišti.

Snazší ovládání a úsporný provoz

Model PIXMA TR150 staví na zkušenostech společnosti Canon s jednoduše ovladatelnými tiskárnami. Je vybavený monochromatickým displejem typu OLED s úhlopříčkou 1,44 palce a vysokým rozlišením, na němž se přehledně zobrazují informace o aktuální hladině inkoustů a stavu baterie (u modelu PIXMA TR150 s baterií). Unikátní funkcí této mobilní tiskárny je možnost uložit až pět vlastních předloh dokumentů[2], které lze vytisknout přímo z displeje. Uživatel tak může i bez počítače nebo chytrého zařízení tisknout důležité dokumenty rychlostí 5,5 strany za minutu barevně a 9 stran za minutu černobíle[3].

Rychlý a vysoce funkční model PIXMA TR150 s baterií se nabíjí rychleji oproti předchozímu modelu (2 hodiny a 20 minut při použití síťového adaptéru) a dokáže na jedno plné nabití vytisknout až 330 stran[4]. Užívání tiskárny na cestách usnadňuje možnost jednoduchého odpojení baterie bez použití nářadí.

Pohodlí bezdrátového tisku

Uživatelé mohou tisknout bezdrátově pomocí aplikace Canon PRINT[5] ze zařízení se systémem iOS nebo Android nebo prostřednictvím oblíbených cloudových služeb jako Google Drive nebo Evernote s propojením přes PIXMA Cloud Link5. Ti, kdo potřebují na cestách pořizovat fotokopie, mohou využít funkci Smartphone Copy k vyfotografování dokumentů a odeslání snímků přímo na tiskárnu. Uživatelé mohou také tisknout pomocí služby Mopria[6] pro Android, AirPrint[7] pro iOS nebo Windows 10 Mobile bez nutnosti stahovat další aplikace.

Uživatelé, kteří nemají k dispozici síťový směrovač, mohou jednoduše stiskem tlačítka Wireless Connect iniciovat přímé propojení tiskárny s chytrým zařízením. Tiskárna PIXMA TR150 komunikuje bezdrátově přes Wi-Fi v pásmech 2,4 GHz a 5 GHz. Díky tomu může poskytovat stabilní a bezproblémový tisk.

Vysoce kvalitní firemní tisk na cestách

Hybridní inkoustový systém umožňuje rychlý, vysoce kvalitní tisk textu a grafiky na cestách, včetně prezentací, schémat a grafů na poslední chvíli.  Systém využívá pigmentovou černou náplň pro ostrý tisk textu a kombinovanou kazetu s fotoinkousty na vodní bázi (tzv. dye-based) čtyř barev (modrá, purpurová, žlutá a černá) pro tisk fotografií v živých barvách s životností v albu až 100 let.[8] Dochází-li pigmentová černá náplň, je možné použít režim šetření černého inkoustu pro úspornější tisk, takže uživatel nikdy neztratí možnost tisknout.

Tiskárna dokáže tisknout bez okrajů ve formátu A4 a její zadní zásobník pojme 50 listů běžného kancelářského papíru. Je ideální například pro krátkodobá prodejní místa, kde je potřeba tisknout kvalitní obchodní materiály jedním stiskem tlačítka. Tiskárny Canon PIXMA TR150 a PIXMA TR150 s baterií budou v prodeji od dubna 2020.

[1] Uzamykací kabel na ochranu proti krádeži není obsažen v balení.

[2] Předlohy je nutné do tiskárny nahrát prostřednictvím ovladače Canon z počítače s operačním systémem Windows.

[3] Rychlost tisku dokumentů jako průměrné hodnoty v testech ESAT (Word, Excel, PDF) v kategorii kancelářských dokumentů v základním jednostranné režimu podle ISO/IEC 24734. Rychlost tisku se může lišit v závislosti na konfiguraci systému, rozhraní, softwaru, složitosti dokumentu, tiskovém režimu, krytí stránky, typu užitého papíru apod.

[4] Podmínky: Testováno za normální teploty a vlhkosti, s plně nabitou novou baterií, tisk souborů ISO/IEC 24712 (5 vzorů) nepřetržitě v barvě na běžný kancelářský papír formátu A4 ve standardním režimu ovladače tiskárny při připojení k PC přes USB.

[5] Vyžaduje připojení k internetu a aplikaci Canon PRINT Inkjet/SELPHY, která je ke stažení zdarma z obchodů App Store a Google Play. Kompatibilní se zařízeními iPad, iPhone 3GS nebo novějším a iPod touch 3. generace nebo novějším se systémem iOS verze 7.0 nebo vyšší a se zařízeními se systémem Android verze 2.3.3 nebo vyšší. Zařízení musí být připojené k téže bezdrátové síti s podporou standardu 802.11 b/g/n/a jako tiskárna. Vyžaduje kompatibilní účet na sociální síti a podléhá podmínkám užití předmětné sociální sítě. Mohou existovat určité výjimky.

[6] Vyžaduje mobilní zařízení s operačním systémem Android 4.4 nebo vyšším s předinstalovanou službou Mopria Print Service, přičemž toto zařízení i tiskárna PIXMA musí být připojené k téže bezdrátové síti. Služba Mopria je k dispozici i pro mobilní zařízení se systémem Android 4.4 v podobě aplikace Mopria Print Service, kterou lze stáhnout z obchodu Google Play.

[7] Funkce AirPrint vyžaduje kompatibilní zařízení iPad, iPhone nebo iPod Touch s operačním systémem iOS 7.0 nebo vyšším, přičemž tiskárna s podporou funkce AirPrint musí být připojená k téže síti jako toto zařízení. Tiskárna připojená k USB portu počítače Mac, PC, stanici AirPort Base nebo zařízení Time Capsule není podporována.

[8] Podle výsledků zrychlených testů společnosti Canon v temném prostředí s řízenou teplotou, vlhkostí a složením atmosféry simulujícím uložení v albu s plastovými kapsami. Společnost Canon nemůže zaručit trvanlivost výtisků. Výsledky se mohou lišit podle obsahu, doby zasychání, podmínek vystavení/uskladnění a fyzikálních podmínek prostředí.

Sdílet tento příspěvek

Kontaktujte nás